Огляди найвигідніших конвертерів валют

Виберіть країни

Час доставки: 1 робочих днів

У кожній країні функціонує національна валюта, яка бере участь у розрахунках всередині країни. Тобто це грошова одиниця, що застосовується для вираження ціни товарів і послуг, а також для визначення курсів іноземних валют з метою проведення міжнародних розрахунків. А от що таке конвертація валюти, можна пояснити з погляду зовнішньоекономічної діяльності бізнесу та потреб населення у розрахунках за кордоном.

Що таке конвертація валюти?

Конвертація валюти – це обмін грошей однієї країни на гроші іншої. Водночас реальна вартість грошової одиниці зберігається. Це дає змогу вільно почуватися за кордоном, навіть якщо є лише гривнева картка українського банку. Співвідношення валютних пар під час конвертації встановлюється котируваннями, які формуються на глобальному чи міжбанківському ринку. Якщо ви скористаєтеся калькулятором валют онлайн, зможете розрахувати, якою буде остаточна сума.

Розрізняють різну конвертованість валют, тобто їх здатність виконувати функції платежу в будь-якій країні. Так, до вільно конвертованих валют, або ВКВ, належать ті, що не мають обмежень за обміном – долар, євро, фунт стерлінгів, швейцарський франк, японська єна, данська крона тощо. Країни, у яких функціонують ВКВ, мають цілу низку переваг на світовому ринку:

  • стабільну економіку та незначну інфляцію, що разом із політичною сталістю зумовлює постійний розвиток соціально-економічних зв’язків і підтримку товарних взаємовідносин;
  • безпроблемні розрахунки з іншими країнами;
  • можливість формування значних обсягів золотовалютних резервів.

Окрім ВКВ, є частково конвертовані валюти (ЧКВ) – індійська рупія, китайський юань, українська гривня, аргентинський песо тощо. Тут є фіксовані валютні обмеження для резидентів і за окремими валютними операціями. Національна валюта, яка перебуває в обігу лише в межах однієї країни та практично не обмінюється на інші іноземні гроші, є неконвертованою (російський рубль, північнокорейська вона, кубинський песо, туркменський новий манат тощо).

Способи конвертації валюти

Щоб безпосередньо конвертувати валюту, використовують два способи – готівковий і безготівковий. За першого валюта обмінюється в банках, спеціальних ліцензованих пунктах, інколи в банкоматах. Так звана подвійна конвертація валюти – це дворазовий обмін. Як приклад, наведемо таку ситуацію. Ви в будь-якій країні єврозони, де обертається переважно національна валюта (наприклад, Польща та її злотий), забажали випити кави. Розрахувалися за порцію еспресо з гривневої картки. Євро, долар або гривня тут не обертаються. Як конвертувати валюту? Банк самостійно конвертує злоті в долари, а ті – у гривні. Остаточна сума до списання виходить не така, якби ви просто обміняли гривні на злотий, а більша.

Огляди конвертерів валют

Конвертувати валюту безготівковим способом можна з дому з банківської картки за допомогою онлайн-банкінгу чи е-гаманця. Головне, щоб картка була прив’язана до відповідної платіжної системи. В Україні це насамперед Visa та MasterCard. До речі, в ЄС запускають як альтернативу платіжну систему Wero, що може замінити зазначених гігантів. Відтоді користувачі здійснюватимуть платежі у країнах єврозони за єдиним тарифом, а банки не стягуватимуть високі комісії за кожну транзакцію.

Як конвертувати валюту не тільки безпечно, а й вигідно, допоможуть знайти відповідь рейтинги конвертерів. На платформі Remitavise можна ознайомитися з різноманітними системами обміну. Сервіси, згадані в нашій фінансовій аналітиці, дають змогу зрозуміти, що таке конвертація валюти, розрахувати співвідношення грошових одиниць одна до одної. Інакше кажучи, це онлайн-сервіси, з якими можна оперативно дізнатися актуальний курс і конверсію валют, виконати розрахунки.

Як правильно розрахувати конвертацію валют?

Зазвичай конвертація валюти – це інструмент для швидкості і точності грошового обміну. Дізнатися актуальний курс можна на порталі Нацбанку України, вебресурсах банків, у пунктах обміну. Крім того, курси валют публікуються на профільних медіа на кшталт minfin.com.ua, спеціалізованих сайтах із конвертерами валют.

Отже, щоб розрахувати комісію за конвертацію валюти та визначити, яка сума вийде насамкінець, потрібно:

  • вибрати суму для конвертації валюти та дізнатися актуальний курс;
  • уточнити комісію в точці обміну;
  • помножити суму на зазначений у конкретному місці курс.

Така формула начебто проста, але радимо все ж таки довіритися конвертерам валюти.

Що таке конвертер валюти

Що таке конвертер валюти?

Це фінтех-сервіс, який допомагає миттєво розрахувати суму обміну. Такі фінтех-інструменти передусім дають змогу легко орієнтуватися в цінах та асортименті закордонних магазинів. Заможні люди за допомогою конвертерів оцінюють свої заощадження в іноземних грошових знаках. Компанії цікавляться конвертацією валюти, якщо потрібно спорядити співробітників у відрядження за кордон або перерахувати ціну на імпортну продукцію, складники власного виробу, отримані від іноземних партнерів.

Як працюють конвертери?

Зазвичай конвертер валют містить такі курси, як офіційний НБУ, платіжних систем Visa та MasterCard, середній курс у банках та обмінниках, курс міжбанку.

Пояснимо детальніше механіку роботи:

  1. У віконце потрібно ввести суму, яку треба конвертувати в іншу валюту. Конвертер зазвичай містить повну назву валюти та її міжнародне позначення, тому помилитися складно.
  2. Після введення сума автоматично конвертується за стрілкою конвертера в обрану валюту.

Нижче сервіс зазвичай демонструє конвертацію валюти за курсом українських банків і динамічний курс за певний період – день, місяць, рік. Наприклад, у конвертері може бути зазначено, що за місяць вартість 100 доларів приблизно зросла на 21 грн, а за рік – на 500 грн.

Оскільки українські банки не здійснюють пряму конвертацію іноземних валют, в онлайн-конвертері є можливість розрахувати крос – обмінний курс цих валют через курс гривні. Крос-курси для обміну валюти онлайн містяться в таблиці, з якої ви можете дізнатися співвідношення між курсами двох валют стосовно третьої. Такий показник вигідний, наприклад, для розрахунку витрат на зовнішньоекономічну діяльність, коли валюта платежу та валюта ціни різні, чи ж для визначення вартості закордонного відрядження, коли добові видаються в одній валюті, а аванс – в іншій.

Деякі конвертери для зручності пропонують інтегрувати API-інтерфейс у систему управління компанії, що забезпечує доступність до точних даних щодо курсів валют, включно з архівними відомостями про колишні обмінні курси. Крім того, валютні онлайн-сервіси можуть:

  • безплатно відстежувати поточні обмінні курси;
  • порівнювати кращі системи міжнародних грошових переказів з огляду на той курс валюти, який вони застосовують;
  • аналізувати, які зміни відбулися протягом визначеного періоду.

Проте варто пам’ятати, що конвертер валют – це застосунок, а не платформа для торгівлі валютою онлайн. До того ж інформація, яка публікується, наприклад, на такому профільному сайті, як minfin.com.ua, не є фінансовими рекомендаціями для конкретної людини чи бізнесу.

Які конвертери валют найпопулярніші в Україні?

Алгоритми роботи конвертерів валюти практично однакові. Калькулятори різняться комфортністю інтерфейсу, повнотою додаткової інформації, яка дає змогу орієнтуватися на валютному ринку. З-поміж конвертерів валюти, що працюють у режимі онлайн, за відгуками клієнтів, заслуговують на увагу:

  1. Profee. Має власну систему моніторингу обміну валют, тому курс конвертації тут подібний до біржового. Крім того, у фінтех-сервісі мінімальна прозора комісія за переказ однієї валюти в іншу, а якщо на сайті діє акція з наданням промокоду, перерахування в системі миттєвих переказів коштів можна здійснити безплатно.
  2. Bankchart.ua, що є частиною інформаційного порталу «Простобанк Консалтинг». Має такі функції: швидкий пошук курсів валют, пошук курсів у великих містах, популярні крос-курси для конвертації валютних пар.
  3. Медіа minfin.com.ua. Особливістю конвертера є API курсів валют в Україні в реальному часі, завдяки чому можна дізнаватися котирування міжбанківського ринку, вигідні тарифні плани, правдиву інформацію, що особливо актуально з урахуванням високої волатильності гривні.

Не можна, звичайно, не згадати про криптообмінники – сервіс, що пропонує послуги з обміну цифрових активів на фіатні гроші та навпаки. Проте зауважимо, що криптовалюта й досі функціонує в Україні без належного законодавчого регулювання, тому операції з нею достатньо ризиковані.

Поширені запитання


Обов’язково раз на день зранку, після появи офіційного курсу гривні на сайті НБУ. Однак під час високих коливань гривні курс може оновлюватися й кілька разів на день.

У конвертера стрілки показують напрямок обміну. Конвертувати валюту – це ввести суму для автоматичного перерахування у вибрану валюту.

Комісія за конвертацію валюти може не рахуватися на загальних вебресурсах, але якщо конвертер працює на сайті конкретного банку чи сервісу грошових переказів, він може відразу показувати остаточну суму з комісією.

Ця інформація є обов’язковою для будь-якого онлайн-конвертера, бо це основа валютних розрахунків.

Конвертація валюти через конвертер – це сервіс, який надає інформацію про курси валют та обчислює суму під час обмінних операцій.

Переглянути огляд-рейтинг конвертерів на онлайн-платформі Remitavise.

Зазвичай онлайн-конвертери надійні, що підтверджують чимало користувачів. Ризиків вони зовсім не несуть, бо не мають стосунку до персональних даних і безпосередніх транзакцій.