Медицина в Німеччині для українців

Медицина в Німеччині для українців

Здоров’я людини – найцінніша складова її життя, яка сприяє повноцінності, продуктивності, насиченості якістю та задоволенням. Охорона здоров’я – страж, який повинен супроводжувати людину по життю, вселяючи впевненість у сьогоденні та завтрашньому дні.

Розвинена медицина – обличчя будь-якої країни, яка піклується про здоровий стан нації, громадян, що знаходяться на її території. Однією з просунутих європейських країн, що підтримує високий рівень медичного обслуговування, опіки та лікування є Німеччина.

Медична допомога в Німеччині для українців

Німеччина завжди надавала притулок українцям, особливо гостро країна відреагувала на проведення бойових дій починаючи з 2014 року та початок повномасштабної війни в Україні у 2022 році. За ці часи Німеччина прийняла сотні тисяч біженців, сьогодні у країні проживає понад 1,5 мільйона українців.

З турботою про громадян потерпілої від війни країни Німеччина запровадила ряд комплексних заходів щодо максимальної їх підтримки, це надання допомоги:

  • фінансової;
  • житлової;
  • соціальної;
  • медичної;
  • з працевлаштуванням.

По прибуттю у Німеччину кожний українець повинен звернутися у центр для проходження процедури реєстрації та розподілу на території країни. Це відкриває доступ до всіх перерахованих вище послуг, які надаються окремими офісами та відділеннями за специфікою.

Однією з найголовніших та обов’язкових дій є оформлення медичного страхування – це загальний захід, який розповсюджується на кожного громадянина країни та тих, хто довгостроково перебуває на її території. Своєчасному отриманню страхового поліса можуть сприяти пункти прибуття, управління соціального захисту, центри приймання федеральної землі тощо.

Медицина в Німеччині для українців: медичне страхування

Медична страховка в Німеччині – це основний документ для отримання будь-яких медичних послуг. Кожний, хто оформив страховий поліс, має загальне право на медичне обслуговування на рівних умовах: місцевий житель або приїжджий. 

У Німеччині функціонує кілька компаній, що страхують медичну сферу, кожний страхувальник має право вибору свого страховика. При виборі слід звертати увагу не тільки на розміри щомісячного внеску. Щоб зробити правильний вибір, треба зрозуміти механізми процесів оплати та отримання послуг.

Медична страховка в Німеччині оформляється в електронному вигляді та на паперових носіях. Після оформлення страхових документів кожний страхувальник отримує пластикову картку з нанесенням фотографії та персональних даних – це саме ключ до отримання медичних послуг у будь-яких закладах.

Внески до страхової компанії

Тут може бути кілька варіантів розміру страхової суми та щомісячних внесків. Щодо страхової суми – вона складає 7-15 відсотків від середньостатистичного щомісячного доходу та більше при високому рівні. Загалом сума внесків пропорційна оподаткуванню.

Щодо оплати внесків:

  1. Якщо українець офіційно працевлаштований, щомісяця внесок перераховується підприємством автоматично при нарахуванні зарплатні/оподаткуванні, зазвичай у співвідношенні 50/50 з роботодавцем. 
  2. Якщо людина стоїть на обліку у центрі зайнятості («Агентство праці» у Німеччині) та отримує допомогу – це відрахування бюджетних коштів від держави. 
  3. Якщо українець має бізнес, це страхові внески від доходу/податків. 
  4. Якщо людина не працевлаштована, не стоїть на обліку, не має власної справи, але має кошти для існування, вона повинна сплачувати внески щомісяця власноруч у термін, встановлений договором.

У Німеччині крім державного медичного страхування практикується також приватне з фіксованими сумами внесків. У наявності й різноманіття видів медичних страховок, що покривають більшу кількість або специфіку послуг. Наприклад, страховка на стоматологічні послуги та протезування зубів. Тим, хто планує залишитися у Німеччині, варто оформити довгостроковий поліс, який може покрити складні хронічні захворювання, вікові проблеми у старості тощо.

Лікування в Німеччині для українців

Механізми процесів отримання медичних послуг у Німеччині збігаються з основними принципами в Україні (після проведення реформи), у Польщі або у Чехії.

Сімейний лікар

    Загальна медицина в Німеччині, як і в Україні, має ключову фігуру – сімейного лікаря. В основі лежить той самий принцип: за будь-якою допомогою або з метою обстеження пацієнт спочатку звертається до сімейного лікаря, який збирає анамнез, оглядає, дає оцінку стану. За поверхневим аналізом та власним дослідженням надає/оформлює направлення до вузькопрофільного спеціаліста (крім стоматолога, відвідування дантистів – справа незалежна та суто індивідуальна).

    Вибір сімейного лікаря у Німеччині теж добровільний, як і в Україні. Кожен українець має право підписати угоду з будь-яким терапевтом на свій розсуд. Якщо з цим питанням виникли труднощі, можна звернутися у місцевий центр допомоги та отримати:

    • консультацію щодо медичних послуг у регіоні;
    • рекомендації щодо прийому персональними лікарями;
    • відповідь на питання, як записатися до лікаря в Німеччині;
    • розгорнуту інформацію, як викликати швидку в Німеччині.

    Медицина в Німеччині для українців – це ще й можливість отримання послуг рідною мовою. Висококваліфіковані спеціалісти будь-яких медичних галузей з великим досвідом роботи завжди були затребувані у Німеччині. Тому медицина в Німеччині має у власних рядах спектр фахівців широкої та вузької спеціалізації – вихідців з України. Україномовні лікарі в Німеччині працюють у багатьох клініках та регіонах країни, дехто веде приватну практику. При виборі сімейного лікаря варто поставити питання у місцевому центрі допомоги й про наявність україномовних лікарів у регіоні.

    Як записатися до лікаря в Німеччині? Майже кожен лікар має власну рецепцію, яка приймає замовлення. Україномовні лікарі в Німеччині – найзручніше рішення для українців: можна без особливих зусиль записатися або скорегувати час візиту, скористувавшись телефонним зв’язком, точно пояснити причину звернення або симптоматику станів.

    Обстеження та діагностика

    З приводу збору аналізів та інших лабораторних досліджень, інструментального та апаратного обстеження теж необхідно звертатися спочатку до сімейного лікаря, саме він вирішує подальші дії. На підставі висновків щодо необхідності та спрямування діагностичних заходів, він може власноруч зробити призначення первинного дослідження або одразу направити до вузького спеціаліста у клініці. У будь-яких випадках треба усвідомлювати, що діагностичні заходи мають часткове страхове покриття.

    Важливо. Німецька держава дуже піклується про людей похилого віку загалом та намагається захищати їх здоров’я. Тому медицина в Німеччині для українців та місцевих жителів передбачає безплатне обстеження один раз на два роки для всіх людей у віці старше 50 років. Комплекс обстеження: лабораторні аналізи (кількість та їх спрямування), УЗД, флюорографія/рентген, МРТ та інші види, залежить виключно від страхового покриття кожного конкретного поліса, – це треба чітко усвідомлювати. Всі додаткові послуги оплачуються окремо згідно з прайс-листом медичного закладу.

    Лікування в Німеччині для українців: терапія та хірургія

    Медицина в Німеччині впроваджує стандартні способи лікування з використанням сучасних методів, інноваційних досліджень та обладнання:

    • медикаментозний;
    • маніпуляційний, у т. ч. фізіотерапевтичний;
    • операбельний (хірургічні втручання).

    Медицина в Німеччині для українців, як і для самих німців, зазвичай платна. Виключення. Німеччина має досить високий показник смертності у світі, причинами якої є захворювання серцево-судинної системи та онкозахворювання. Міністерство охорони здоров’я Німеччини впровадило ряд заходів боротьби з причинами та наслідками цих хвороб та затвердило систему безплатного лікування, до якої входять:

    • операції на серці (у т. ч. стентування);
    • хірургічні втручання онкологічної спрямованості;
    • операції з ризиками смертельної небезпеки в інших галузях;
    • відновлення та реабілітація після складних операцій.

    Всі ці та інші за оцінкою експертів випадки боротьби за життя оплачуються за рахунок держави.

    Лікування в Німеччині для українців – справа не з дешевих. Медичні послуги можуть бути лише частково покриті страховкою, навіть найдорожчою, тому завжди треба розраховувати на власні сили та кошти. У випадках, коли лікування вкрай необхідне, а коштів не вистачає та потрібна зовнішня допомога друзів і рідних, на допомогу приходять сервіси міжнародних грошових переказів. Remitadvise Money Transfer Services Archive – спеціальна платформа, дуже зручна та надійна, де можна вибрати найвигідніший для переказу варіант сервісу: Profee, Wise, Western Union або PaySend, та скористатися ним швидко та якісно.

    Швидка допомога в Німеччині

    Цей вид допомоги має власні переваги та недоліки, особливо для українців, хто не володіє німецькою мовою. Щодо переваг – швидка допомога в Німеччині дійсно дуже швидка: вона надто оперативна та високо організована, вважається однією з найкращих та найпотужніших у світі.

    Щодо «недоліків». Для українців мовний бар’єр може стати великою проблемою. Річ у тому, що «швидка» обслуговує тільки дійсно екстрені та смертельно небезпечні випадки:

    • травми у вигляді серйозних переломів, кровотеч, великих опіків;
    • серцеві напади, інфаркт;
    • тривала втрата свідомості, інсульт;
    • сильні отруєння та важки реакції на алергію.

    Невідкладні випадки може покрити страхування, але знову ж таки при своєчасному повідомленні про це компанію-страхувальника. В інших випадках «швидка» може виставити рахунок, а це зазвичай серйозні суми коштів. Щоб зорієнтувати диспетчера щодо події, ступеня небезпеки та надання відповідної допомоги, надати коректну інформацію щодо виклику, у великій нагоді знов можуть стати україномовні лікарі в Німеччині, якщо звісно з ними є онлайн-зв’язок.

    Як викликати швидку в Німеччині

    Швидка медична допомога в Німеччині для українців та інших жителів країни здійснюється кількома службами:

    • 112 – це єдиний номер групи служб для отримання будь-якої екстреної допомоги (поліція, «швидка», пожежна тощо). Номер актуальний для країн Євросоюзу та багатьох європейських держав.
    • 116117 – номер для неекстрених ситуацій, коли потрібна медична допомога, а зв’язок з лікарем відсутній. Оператор служби може надати консультаційні поради, сприяти розв’язанню питання, перенаправити до клініки/лікаря.
    • Індивідуальній регіональний номер медичної допомоги – складається з п’яти цифр, може обслуговувати жителів одного населеного пункту/району.
    • Персональні номери приватних компаній швидкої допомоги та «Червоного Хреста».

    Для якісної комунікації зі службами українці можуть спробувати попросити перекладача, або скористатися відповідним застосунком у телефоні.

    Медицина в Німеччині для українців відкрита та доступна, без обмежень або дискредитації. Лікування в Німеччині для українців – це висока якість та ефективність, всі послуги надаються з високим професіоналізмом та щирістю. Щодо платної медицини – не переймайтеся та пам’ятайте, Remitadvise завжди поруч. Це запорука своєчасного отримання будь-якої суми грошей у Німеччині та інших країнах світу.

    Якщо виникла необхідність повернути гроші «кредитору», сервіс також у нагоді. Якщо є потреба переказати кошти з Німеччини в Україну, найкращого помічника не знайти.

    Про автора: Дмитро Коваленко

    Dmytro

    Як фінансовий експерт, я понад 10 років вивчаю ринок міжнародних грошових переказів та курси валют. Отримав освіту на факультеті міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, де заклав міцну базу знань у сфері фінансів та міжнародної торгівлі. Моя мета — допомогти вам розібратися в складних питаннях, щоб ви могли обрати найбільш вигідні та надійні варіанти для грошових переказів.